Јога ретрити во Грција
Најдобрите места споделени овде

Јогата е древна практика која потекнува од Индија и оттогаш стана популарна низ целиот свет. Со толку многу придобивки, не е ни чудо што луѓето бараат нови места за да одат на одмор во јога.
Грција нуди некои од најубавите предели и култура во Европа, што ја прави една од најдобрите дестинации за јоги.

Ајде да нурнеме длабоко и да откриеме четири врвни дестинации за одмор во јога во Грција.

Повлекување на еуфорија

Како победник на Wellness Travel Awards во Грција, не е случајно што Euphoria е поздравена како едно од најдобрите холистички одмори во светот.
Можете да го очекувате секој луксуз кога ќе го посетите овој затскриен рај сместен во ридовите над Мистрас.
Одморалиштето нуди врвен луксуз во недопрена лековита средина. Програмата повикува на антички теории, терапии и третмани и од кинеската и од хеленската култура.
Погодностите на лице место вклучуваат солена пештера, византиски амам, тепидариум, базен и базен Ватсу.
Сместувањето вклучува 45 пространи, добро уредени и врвно луксузни апартмани. Секој од нив совршено ја доловува суштината на оваа затскриена и мирна локација.
Во Euphoria Retreat, ќе најдете огромна разновидност на велнес програми од кои можете да изберете, вклучувајќи две опции за јога, имено:

Јога и свесност

Секојдневните лични јога сесии се комбинираат со други техники на внимателност. Тие ве водат до зголемено чувство за себе, како и единство со универзумот.
Програмата се состои од медитација, движење, практики за исцелување и техники на дишење. Сите тие ќе ви помогнат да го откриете вашиот внатрешен потенцијал за лично зајакнување.

Јога и фитнес

Оваа програма нуди пакет од персонализирани јога и фитнес сесии. Можете да уживате во овие или внатре или на отворено во вашата прекрасна околина.
Понудата за јога и фитнес се базира на неколку техники на внимателност за да ја прифати убавината на внатрешната сила. Вид кој доаѓа од физичка сила, координација и флексибилност.
Помеѓу вашите сесии или по повлекувањето, можете исто така да ги истражите античките мистерии на археолошкиот локалитет на Мистра, кој е прогласен за светско наследство на УНЕСКО.

Нефели девет луксузни фитнес јога повлекување

Страсните истражувачи и љубителите на историјата ја сакаат локацијата на Нефели Нине во атинското предградие Дикастика. Овде можете да уживате во погледот на Средоземното Море, како и лесен пристап до сите фасцинантни места на градот.
Овде, опкружени со палми и спокоен поглед, ќе го поминувате вашето време ангажирани во дневни програми за јога, пилатес и функционален тренинг. Повлекувањето нуди и импресивно портфолио на водени спортови и можности за пешачење.
Ќе се препуштите на сите здрави навики за кои ретко имате време во текот на секојдневниот живот, како што се здрави балансирани оброци од растителна основа, редовни фитнес часови, техники за управување со стрес и изобилни можности за релаксација и освежување.
Помеѓу, можете да уживате во екскурзии за да ги посетите тајниот водопад, античките урнатини и желките во областа.
Една ноќ, вашето луксузно сместување во вила ветува мирен сон задушен од смирувачките звуци на океанот.
Одморалиштето нуди еднонеделни, како и викенд одмори, и иако ниту една од активностите не е задолжителна, никој никогаш не прескокнува дел од неа.

Зантежест

 

Zantezest нуди интензивна програма која има за цел да го исчисти вашиот систем и да ви го расчисти умот.
Сместено на недопрениот остров Закинтос, со панорамски поглед на океанот и свеж морски ветар.
Зантезест ја опфаќа вистинската суштина на Грција. Се потпира на традиционалните лековити практики и рецепти, како и на неговата богата околина.
Овие здрави оброци и свежо цедени сокови се толку вкусни и исполнети, што нема ни да сфатите дека се дел од процесот на детоксикација.
За време на вашиот престој, ќе откриете и како Чи Кунг, Таи Чи, вежбите за корективно држење и пилатес можат да го надополнат вашиот режим на јога.
Потопете се во рустикалното, мирно сместување, искористете ги придобивките од близината на океанот и потопете се во лековитите води на Xiaia на пат кон конечниот внатрешен мир.
Ако сакате да се активирате, можете да уживате во мноштво спортови на вода и планинарења за да ја истражите околината на вашиот остров.
Доживејте топло грчко гостопримство, прекрасно време и разновидни искуства за време на овие седумдневни одмори.

Јога Сребрен Остров

 

Ако сакате да побегнете од сето тоа, упатете се кон оваа беспрекорна дестинација надвор од мрежата. Напојуван од сончева енергија, Сребрениот остров нуди мирно враќање во природата во текот на седум дена.
Сребрениот остров е приватен остров во Заливот Волос, во близина на Евија. Опфаќа 60 хектари нежно тркалачки ридови прошарани со маслинови градини, чемпреси и диви цветови.
На Сребрениот остров, можете да истражувате и живописни патеки, затскриени заливи и изолирани плажи за време на вашиот престој. Ќе уживате и во многу активности поврзани со велнес.
Секој блажен ден ќе го започнувате и завршувате со јога сесија за да ги освежите и обновите умот и душата. Може да очекувате вегетаријанско мени кога станува збор за хранење на вашето тело.
Секој оброк содржи низа свежо овошје и зеленчук. Секое јадење ги опфаќа принципите на медитеранската исхрана, прогласена за една од најздравите ширум светот. Можете дури и да уживате во чаша органско, веганско вино со вашата вечера, ако тоа е она што ве прави среќни.
Повлекувањето е ограничено на десет луѓе истовремено. За време на вашиот престој, ќе имате избор да престојувате или во главната куќа или во една од петте беспрекорно поставени студиски вили.

Дали сте подготвени да истражувате јога повлекувања во Грција?

Без разлика каде патувате во Грција, пред вашите очи се расплетуваат блажени сцени што ја прави совршено место за одмор и регрупирање.
Јога повлекувањата во Грција нудат изобилни можности за истражување на вашата околина, како и на вашето внатрешно јас. Тоа ги прави идеални за патници кои сакаат нешто дополнително од нивните одмори.
Дали сте возбудени да ја откриете магијата на грчкото бегство? Контактирајте и ние ќе ви помогнеме да ги подготвите сите подготовки за вашите празници!

Uncategorized

Exploring Skopje on Two Wheels: Renting a Vespa by Picnic

**Explore Skopje in Style: Rent a Vespa with “Rent a Vespa by Picnic”**   If you’re planning a visit to Skopje, Macedonia, and want an …

Read More →
Uncategorized

Лето 2024 Неос Мармарас-Катерина Апартмани

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат …

Read More →
ТУРЦИЈА

ИСТАНБУЛ Откријте го Босфорот на брод

ИСТАНБУЛ   Откријте го Босфорот на брод.     Помеѓу сите активности што можете да ги правите додека престојувате во Истанбул, не можете да пропуштите …

Read More →
ГРЦИЈА

4 Топ ЈОГА РЕТРИТИ во Грција: Најдобрите места споделени овде!

Јога ретрити во Грција Најдобрите места споделени овде Јогата е древна практика која потекнува од Индија и оттогаш стана популарна низ целиот свет. Со толку …

Read More →
ГРЦИЈА

Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција?

Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција? Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција? По бурниот месец август, ритамот се намалува …

Read More →
Крит

7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите

7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите Сместувањето на Крит е повеќе од обична услуга; Хотелите на островот ќе ви овозможат да …

Read More →