7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите

Сместувањето на Крит е повеќе од обична услуга; Хотелите на островот ќе ви овозможат да го доживеете автентичното грчко гостопримство, а нивните капацитети се специјално дизајнирани да го направат вашето сместување незаборавно! Има широк спектар на опции, од модерни до традиционални хотели и луксузни до буџетски опции, од кои некои имаат локација покрај морето, додека други се опкружени со бујна зелена природа. Подолу, ќе откриете некои од најдобрите хотели за престој на Крит:

Селото Капсалиана во Ретимно

Останете во историска зграда со резервирање на вашето сместување во селото Капсалиана! Сместен во регионот на Ретимно, комплексот згради на хотелот се состои од реконструирани венецијански и критски куќи кои датираат од 1600 година. Старата населба е внимателно обновена со цел да се зачуваат традиционалните карактеристики на нејзината оригинална архитектура и собите кои моментално се достапни се комбинираат автентична атмосфера со модерни елементи. Покрај тоа, Kapsaliana Village нуди ресторан во кој се служат медитерански и критски јадења.

Традиционално село Талори во Ираклион

Нудејќи неверојатен поглед и на морето и на планините, Традиционалното село Талори ќе ви овозможи да уживате во убавината на дивиот пејзаж на Крит. Лоциран во населбата Капетанијана, хотелот го сочинуваат 20 традиционални куќи кои се целосно реновирани. Секоја куќа има уникатен стил и нејзината традиционална архитектура е внимателно зачувана. Ѕидовите изградени од камен, дрвен антички мебел и други традиционални елементи се успешно комбинирани со модерни додатоци, вклучувајќи и бесконечен базен.

Аспрос Потамос во Ласити

Аспрос Потамос може да се најде во руралната област Пефки, а неговиот градежен комплекс е сместен во бујна зелена планинска средина, недалеку од морето. Ова е најстарото село во областа, полно со урнатини кои се наведени како археолошки споменици. Самиот хотел се состои од реконструирани куќи стари околу 300 години и сите аспекти на нивниот традиционален стил се или зачувани или пресоздадени со големо внимание на деталите. Камен, дрво и други природни материјали се користени за опремување на собите, што резултира со пријатна атмосфера.

Guesthouse Manastery Estate во Ханија

Guesthouse Manastery Estate се наоѓа во јужниот дел на Ханија, блиску до планините Леука Орои и плажата Соуџа. Зградата во која е сместен хотелот датира од 1800-тите и нејзиниот дизајн ја претставува традиционалната архитектура на областа. Додадени се разни модерни детали за да биде погоден за луксузен престој, вклучувајќи базени со млаз, луксузни удобности и други неверојатни карактеристики. Во секој апартман ќе откриете антиквитети и други препознатливи украсни парчиња, кои хармонично коегзистираат со модерен мебел и даваат уникатен стил на хотелот.

Луксузно одморалиште и вили Daios Cove во Ласити

Daios Cove Luxury Resort And Villas е специјално дизајниран да нуди луксузно сместување во шармантна околина на морето во областа Агиос Николаос. Хотелот нуди бројни модерни заеднички објекти, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на базени, бар и ресторани. Одморалиштето се состои од вили и апартмани со импресивен модерен дизајн, каде што ќе најдете секакви удобности. Некои од нив доаѓаат со дополнителни функции, како што се приватни базени или места за седење на отворено со поглед на море. Спа објекти се исто така достапни.

Acro Suites во Ираклион

Сместено на само неколку километри од градот Ираклион, Acro Suites е одморалиште за благосостојба кое обезбедува вили, апартмани и куќи со модерен внатрешен дизајн кој е под големо влијание на карпестиот природен пејзаж на Крит. Нејзиниот градежен комплекс е изграден на работ на карпест рид над морето, обезбедувајќи магичен поглед и моменти на спокојство. Секоја единица е пространа и целосно опремена, со луксузни содржини, вклучувајќи приватни или заеднички базени со пештера, бесконечност или стил на слободна форма. Објекти за јадење се нудат, како и.

Критското село Калипсо во Ретимно

Опкружено со карпести ридови и планини и со поглед на морето, Критското село Калипсо може да се најде во оддалечената и мирна област Калипсо. Неговата локација е една од најпосебните на Крит, не само поради прекрасните природни пејзажи, туку и поради неговата историја: ова место е поврзано со пиратеријата, како и со античката грчка митологија и Хомерските песни. Иако хотелот има застарена декорација, неговата локација е толку уникатна што дефинитивно вреди да се посети! Децата едноставно го обожаваат! Понатаму, нуди широк спектар на организирани активности, како што се сесии за нуркање, часови по јога и забавни настани.

ПРОВЕРЕТЕ ГИ НАЈДОБРИТЕ ЦЕНИ ОВДЕ!!!

Uncategorized

Exploring Skopje on Two Wheels: Renting a Vespa by Picnic

**Explore Skopje in Style: Rent a Vespa with “Rent a Vespa by Picnic”**   If you’re planning a visit to Skopje, Macedonia, and want an …

Read More →
Uncategorized

Лето 2024 Неос Мармарас-Катерина Апартмани

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат …

Read More →
ТУРЦИЈА

ИСТАНБУЛ Откријте го Босфорот на брод

ИСТАНБУЛ   Откријте го Босфорот на брод.     Помеѓу сите активности што можете да ги правите додека престојувате во Истанбул, не можете да пропуштите …

Read More →
ГРЦИЈА

4 Топ ЈОГА РЕТРИТИ во Грција: Најдобрите места споделени овде!

Јога ретрити во Грција Најдобрите места споделени овде Јогата е древна практика која потекнува од Индија и оттогаш стана популарна низ целиот свет. Со толку …

Read More →
ГРЦИЈА

Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција?

Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција? Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција? По бурниот месец август, ритамот се намалува …

Read More →
Крит

7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите

7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите Сместувањето на Крит е повеќе од обична услуга; Хотелите на островот ќе ви овозможат да …

Read More →