Mirage Park Resort | Antalija Kemer *****

Share on facebook
 • НАША ПРЕПОРАКА
 • ОПКРУЖЕН СО ЗЕЛЕНИЛО
 • АКВА ПАРК
 • ЗАТВОРЕН И ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ТЕНИСКИ ТЕРЕН
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ЗА ДЕЦА
 • 2 ДЕЦА БЕСПЛАТНО
 • ПЕСОЧНО-КАМЧЕСТА ПЛАЖА
 • НА ПЛАЖА
 • ТЕРЕТАНА И СПА
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во регионот Göynük на 7км од центарот на Кемер и 45 км од аеродрмот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 628 соби во главна зграда и Парк зграда.

  • Стандардни Соби: (26м²; една спална соба, купатило, макс.2+1 лица).
  • Џуниор Апартман: (56м², една голема спална со дел за седење, купатило, макс. 4 лица).
  • Фамилијарни Соби: (50м², две спални одвоени со врата, купатило, макс.4 лица).
  • Стандардни Соби: (26м², една спална, купатило, макс.2+1 лице).

  Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, централна клима, телефон, сеф, мини бар (вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сателитска телевизија со музички канали, WI-FI интернет конекција со мала брзина, балкон или тераса.

 • Услуга

  Ултра Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, доцна вечера, ран појадок, ужина во текот на денот во баровите на плажа и покрај базен, слаткарница, сладолед, специјален дел за деца во главниот ресторан и Mini Club, сите локални и стандардни увозни алкоолни и безалкохолни пијалоци. Кујна за безглутенска храна и ресторан за специјални јадења за доручек, ручек и вечера. Не е вклучено: Премиум пијалоци, специјални вина и други специјални пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, À la Carte ресторани се со претходна резервација и доплата, услуга во соба.

 • Содржини

  Главен ресторан – Olympusза главно јадење, бар покрај базен, À la Carte restaurants – Turkuaz – турска кујна, Bosphorus restaurant –риба и морска храна, Gusto – италијански ресторан, лоби бар, бар на плажа, диско. Доктор, чување деца, перење и сушење алишта, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, шопинг центар, изнајмување кола се доплаќаат. WI-FI интернет конекција (мала брзина) е бесплатна во собите и јавните површини.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, песок и камчиња. Пешкири, чадори и лежалки бесплатно.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени базени со оддел за деца, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, парна соба, тениски терени, мал фудбал, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, мини голф се бесплатни. Спортови на вода, куглање, билијард и компјутерски игри, осветлување на терени, опрема, часови по тенис, Велнес, масажа се со доплата. Забавни програми, мини клуб за деца од 04 -12 години поделени во групи, кино за деца, игралиште.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД ХОТЕЛОТ

ЛОКАЦИЈА ОД ХОТЕЛОТ