Calypso Hotel Hanioti Halkidiki-Kassandra Grcija

Share on facebook
CALYPSO 2*
Мал хотел во центарот на популарниот туристички град Ханиоти. Три ката, оригинален стил, пријатни простории, ресторан, барови, базен, интернет, добра услуга. Ханиоти е полн со продавници, барови, ноќни клубови, традиционални грчки таверни.
Локација: Во местото Ханиоти на 50м од центарот.
Хотелски услуги:  Базен, бар, ресторан, интернет (бесплатен).
Услуга: Појадок.
Тип на соби:  Вкупно 77 соби: Double eco (~ 16 кв.м.), Single (10-12 кв.м.), Double (16 ~ sq), Double – поглед на базен или поглед на море (16 ~ sq), Triple ( ~ 25 кв.м.).
Во собите: клима, сателитска ТВ, бесплатен Wi-Fi, телефон, мини фрижидер, туш, сеф (со доплата), фен, балкон / тераса. Двоен кревет или 2 единечни кревети.
Single –  Единечен кревет.
Double Eco – приземје, 15 чекори под нивото на земјата, но просториите имаат балкон. Двоен кревет или 2 единечни кревети.
Double – соба Двоен кревет или 2 единечни кревети.
Double PV/SV – на базен или поглед на мореПростори со поглед на базен на втор и трет кат. Double SV – Соби со поглед на море на третиот кат. Двоен кревет или 2 единечни кревети.
Triple – брачен кревет и единечен кревет.
Дополнителен тип на кревет – на расклопување.
чистење на собата, промена на постелнина – 2 пати неделно.

Проверете актуелни цени и капацитет​