HOTEL HLIDI – КОКИНО НЕРО -ИНТ - Leto 2023

Share on facebook

КОКИНО НЕРО е туристичко место со богата флора и фауна, како и специфична клима која е резултат на билизаната на планинините и морето. Кокино Неро се наоѓа недалеку од клисурата Темби, во подножјето на планината Оса на околу 140км од Солун и 70км од Паралија. Името Кокино Неро ( црвена вода) го добива по термалните извори каде водата е полна со минерални соли кои на водата и даваат црвенкаст тон, а и лековити својства. Ова е место за оние кои не сакаат многу гужва, а преферираат природни сенки и неурбани плажи. Самото шеталиште има неколку таверни/локални ресторани. Во непосредна близина на 2км се наоѓаат и две убави плажи, Platia Ammos и Кoutsoupia.

 

ХОТЕЛ ХЛИДИ – КОКИНО НЕРО

Хотелот се наоѓа на сама плажа. располага со ½ и 1/3. Секоја соба е со сопствено купатило, клима (вклучена во цена), тв, фрижидер, тераса. Исхраната е на база полу пансион ( појадок и вечера) и е во склоп на објектот. Големиот двор, зеленилото, мирното тиркизно море кое е на само неколку чекори од хотелот се гаранција за вистински одмор.

-20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 01.01.2023
ценовник бр1 (10.11.2022)
СМЕНА ПЕРИОД НОЌЕВАЊА ХОТЕЛ ХЛИДИ
1 10.06-17.06 7 220
2 17.06-24.06 7 240
3 24.06-01.07 7 250
4 01.07-08.07 7 260
5 08.07-15.07 7 270
6 15.07-22.07 7 280
7 22.07-29.07 7 290
СМЕНА ПЕРИОД НОЌЕВАЊА ХОТЕЛ ХЛИДИ
8 29.07-05.08 7 290
9 05.08-12.08 7 290
10 12.08-19.08 7 280
11 19.08-26.08 7 270
12 26.08-02.09 7 250
13 02.09-09.09 7 230


* Цените се изразени во евра и се по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера.

– Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот

-Деца над 12 год ПОПУСТ од 20%

– Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС , за сместување во ½ соба

 

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

       

–  За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

–    Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 

 

  •          Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплатa
  •          Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
  •           Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
  •           ТА Пикник Травел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
  •           При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
  •           За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023.
  •           За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
  •           Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
  •           Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.