admin

Лето 2024 Неос Мармарас-Катерина Апартмани

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос. Катерина Апартмани се наоѓа на 120 …

Лето 2024 Неос Мармарас-Катерина Апартмани Read More »

ИСТАНБУЛ Откријте го Босфорот на брод

ИСТАНБУЛ   Откријте го Босфорот на брод.     Помеѓу сите активности што можете да ги правите додека престојувате во Истанбул, не можете да пропуштите да патувате со брод на Босфорот, тоа е магичен момент, нешто уникатно. Босфорскиот теснец, кој го дели градот на половина и го поврзува Црното Море со Мраморното Море е еден …

ИСТАНБУЛ Откријте го Босфорот на брод Read More »

4 Топ ЈОГА РЕТРИТИ во Грција: Најдобрите места споделени овде!

Јога ретрити во Грција Најдобрите места споделени овде Јогата е древна практика која потекнува од Индија и оттогаш стана популарна низ целиот свет. Со толку многу придобивки, не е ни чудо што луѓето бараат нови места за да одат на одмор во јога. Грција нуди некои од најубавите предели и култура во Европа, што ја …

4 Топ ЈОГА РЕТРИТИ во Грција: Најдобрите места споделени овде! Read More »

Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција?

Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција? Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција? По бурниот месец август, ритамот се намалува дури и на најпопуларните грчки дестинации, но летниот режим сè уште е вклучен! Времето во Грција е сè уште сончево во текот на септември, а морските води се топли и …

Дали септември е „новиот јули“ за одмор во Грција? Read More »

7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите

7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите Сместувањето на Крит е повеќе од обична услуга; Хотелите на островот ќе ви овозможат да го доживеете автентичното грчко гостопримство, а нивните капацитети се специјално дизајнирани да го направат вашето сместување незаборавно! Има широк спектар на опции, од модерни до традиционални хотели и луксузни до …

7 хотели на Крит во кои треба да се заљубите Read More »

Грчки острови во зима: да ги посетите или да не ги посетите?

Грчки острови во зима: да ги посетите или да не ги посетите?   Често нè прашуваат дали вреди да се посетат грчките острови во зима, што практично значи од ноември до март за Грција. Иако во последните години има голем напор од официјалните власти и приватни компании за проширување на туристичкиот период во Грција, кој …

Грчки острови во зима: да ги посетите или да не ги посетите? Read More »

Меден месец во Санторини

Booking.com САНТОРИНИ ЛЕТО 2022 Ако неодамна сте размениле завети за вечна љубов, честитки за почетокот на вашиот нов живот! Она што следува е незаборавен меден месец, а незаборавниот меден месец мора да се одржи во незаборавен амбиент;влезете во Санторини, грчкиот остров направен од соништата на меден месец, идеална дестинација за длабоко заљубени парови! Не само …

Меден месец во Санторини Read More »