Simantro Beach Hotel Sani Halkidiki

Share on facebook
Опис: Хотелот е опкружен во пријатна зелена површина која води директно кон плажа. Избор на удобни соби, спорт и забава, услуга на високо ниво. Се состои од 17 двокатни згради изградени во монашки стил.
Локација: се наоѓа на полуостровот Касандра, во областа Сани, 80км од аеродромот во Солун.
Хотелски содржини: паркинг, интернет, конференциски сали, теретана, продавница, амфитеатар, сувенирница, спа, сауна, внатрешен базен, надворешен базен, детски базен, детски клуб, детско игралиште, ресторани, таверна, бар, бар покрај базенот, бар на плажа, спортови на вода, кану, одбојка на плажа, аеробик, нуркање, мини фудбал, тенис, велосипедизам, пинг – понг, анимации.
*со доплата: масажа, услуги за перење облека, дадилка, билијард, видео игри.
Сместување: вкупно 346 соби. Doubles for single (~ 23-29 sq.m), Double Rooms (~ 23-29 sq.m), Junior Suites (~ 40 sq.m), Suites Superior (~ 45-48 sq.m). Собите се опремени со бања, ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред, сеф (со доплата).
Плажа: 0м од море, песочна, бесплатни чадори и лежалки. 

Проверете актуелни цени и капацитет​