Alkyonis Hotel Nea Kalikratia Halkidiki-Kassandra Grcija

Share on facebook
Alkyonis Hotel 2*+
Мал, економичен хотел кој привлекува туристи со гостопримството и пријатните соби. По релаксирањето на плажа, гостите може да уживаат во барот покрај базенот и да се шетаат низ градот навечер. Има многу продавници за сувенири, традиционални таверни, трендовски барови и ресторани недалеку од хотелот.
Локација: се наоѓа во Неа Каликратија, на 25км од аеродромот во Солун.
Хотелски соджини: интернет, конференциска сала, теретана (во хотелот Сикрет Парадајс) спа и затворен загреан базен (во хотелот Сикрет Парадајс, кој се наоѓа на 100м), базен, детско мени (на барање), ресторан, кафе бар, лоби бар. .
*со доплата: сеф (на рецепција), лежалки и чадори (на плажа), масажи, турска бања, џакузи (во спа во Сикрет Парадајс).
Услуга: BB, HB, ALL.
Сместување: вкупно 40 соби. Single & Double Rooms (~ 15 sq.m), Doubles SV (~ 15 sq.m), Triples Standard (~ 18 sq.m), Doubles Superior (~ 18 sq.m). Собите се опремени со бања, клима уред, телефон, ТВ, интернет (бесплатно), балкон/тераса.
Плажа: 80м, песочна. 

Проверете актуелни цени и капацитет​