Potidea Palace Hotel Potidea Halkidiki

Share on facebook
Хотелот Потидеа Палас, на само 65 км од Солун и на само 1 км од Потидеа, се наоѓа во привилегирана област, помеѓу два заливи, уживајќи во прекрасниот панорамски поглед на врвовите на планината Олимп и спектакуларното зајдисонце. Современата структура е во совршена хармонија со зелената околина, нудејќи можности за спокојство и релаксација на оние кои бараат препознатлив, висококвалитетен одмор….
Хотелски комплекс се состои од главната зграда и 9 двокатни помали згради. Хотелот нуди голем базен со свежа вода, посебен детски базен, бесплатни лежалки, чадори, два тениски терени, одбојка на плажа, внатрешен мини-клуб и игралиште на отворено специјално направени за задоволство на најмладите гости.
Гостите имаат на располагање  мини-маркет, продавници, фитнес центар, сауна, 24-часа рецепција,паркинг, сеф ( во собите), остава за багаж, ТВ сала, бар на плажа, конференциски услуги, ресторан, бар, снек бар покрај базен, wifi интернет, вечерни забави како што се фолклорни настани или изведби во живо од професионални забавувачи (и анимациски програми). Хотелот нуди и Спа центар, детски клуб и винарска визба. Објектите за спортови на вода и услугите за нуркање се исто така достапни директно во хотелот.
*Со доплата: rent a car, фризер/бербер, џакузи, сауна, салон за убавина, внатрешен базен со џакузи, масажи, Спа, доктор на повик( на барање), чување деца ( на барање), сервис за перење
 Во текот на зимата 2020 година хотелот беше реновиран.Сите негови јавни објекти вклучувајќи ја и теретаната и сите типови соби беа целосно реновирани, вклучувајќи го и мебелот.
Услуга: Ultra all inclusive

Проверете актуелни цени и капацитет​