Cronwell Rahoni Park Hotel Nea Skioni Halkidiki-Kassandra Grcija

Share on facebook
Локација и опис: Лоциран на првиот крак од полуостовот Халкидики, во Неа Скиони. Бутик хотел со 5 ѕвезди опкружен со борова шума и маслинови дрва и фантастичен поглед на море. Хотелот се состои од две мали згради на три нивоа и централна зграда. Хотелот е изграден во модерен дизајн и погоден изброр за парови или друштва (дозволен престој само за лица над 16год.)
Сместување: вкупно 20 соби: Doubles Superior (~28.5 m2), Suites Luxury (~40 m2), Suites Deluxe (~40 m2). Секоја соба на приземје има своја сопствена приватна зона, а собите на прво и втор спрат имаат поглед на море и борова шума. Во собите: индивидуална клима, мини фрижидер/мини бар(со доплата на лице место), телефон, Wi-Fi интернет, TV, сеф, купатило/туш, фен, балкон/тераса.
Double Superior – спална соба со брачен кревет и дневен престој со софа.
Suite Deluxe 2 соби: спална соба со  брачен кревет, купатило, салон со софа, камин, купатило, бањарки и папучи, 3 балкони, 2 телевизори.
Suite Luxury –  2 соби: спална соба со  брачен кревет, купатило салон со софа, 2 балкони, бањарки и папучи, 2 телевизори. Максимум 4 лица.
Хотелски содржини:
– Базен
– Хемиско чистење
– Интернет- бесплатно
– СПА центар
– Паркинг- бесплатен
– Собна послуга
– Конференциска сала
– Сеф – бесплатно
– TV-сала
Плажа: лежалки, чадори и пешкири за плажа – бесплатно на приватна хотелска плажа на 300m од хотел
Дополнителни информации:
Нема услови за лица со посебни потреби
Не е дозволен престој за домашни миленици
Услуга: полупансиони (ноќевање со појадок и вечера)

Проверете актуелни цени и капацитет​