Porto Carras Meliton Neos Marmaras Halkidiki-Sithonia

Share on facebook
По должина од 9км по прекрасната, песочна плажа на Халкидики со кристално чисти, азурни сини води и на површина од 1.763 хектари природа се наоѓа хотелот Порто Карас Мелитон 5*.
Локација: во склоп на комплексот “Porto Carras”, на 2км од Неос Мармарас.
Хотелски услуги: паркинг, интернет,  ресторани, таверна, ТВ сала, бутици, диско клуб, бар, бар на плажа, бар покрај базен, мини маркет, продавници, 2 надворешени базени, 2 внатрешни базени (само за возрасни), пинг – понг, тенис, фудбал, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, детско игралиште, казино, шоу, ноќен клуб, диско, анимации…
*со доплата: џакузи, масажа, сауна, фризерски салон, салон за убавина, услуги за перење облека, доктор, дадилка, собна услуга, нуркање, јавање коњи, спортови на вода, голф, велосипедизам, изнајмување бродче, кану, мини бар (во соба).
Услуга: ALL, HB.
Тип на соби: 479 соби. 4 Deluxe Single (24-26 sq.m), Deluxe Double Guestrooms (32-36 sq.m), Junior Suites (~ 42-44 sq.m), Family Rooms (~ 42-44 sq.m ), Executive Suites (~ 56-65 sq.m), Luxury Suites (~ 64-86 sq.m), Sailor Suites (~ 93 sq.m), Grand Suites (~ 83-111 sq.m), Premium Suites (~ 92-107 sq.m), Presidential Suite (~ 114 sq. m), Royal Suites (up to 166 sq.m).  Собите се опремени со бања, фен, балкон, телефон, ТВ, интернет (бесплатно), сеф (бесплатно), мини бар (со доплата)..
Плажа: 0м од море, песочна, наградена со сино знаменце, бесплатни лежалки и чадори.

Проверете актуелни цени и капацитет