Anthemus Sea Beach Hotel & Spa Akti Elias

Share on facebook
Anthemus Sea Beach Hotel & Spa *****
 Популарен хотел кој изобилува со својата убавина и гостопримство на луѓето. Голема зелена површина, убава песочна плажа, комфортни соби. Вкупна површина 38.000м2. Составен е од централна зграда и зграда со апартмани.
Локација: се наожа на полуостровот Ситонија, област Елиа, 6км од местото Неос Мармарас, 10км од местото Никити.
Хотелски услуги: паркинг, интернет, сала за конференција, теретана, амфитеатар, продавници (мини маркет, продавница за накит, фотографска работилница и 3 нови бутици со брендирана облека), базен, детски базен, игралиште за деца, детски клуб, кревет за деца, детски анимации, ресторан, ресторан а ла карт, таверна, бар на плажа, тенис, пинг понг, одбојка на плажа, анимации (жива музика, латино вечери, грчки вечери).
*со доплата: спа, џакузи, сауна, турско купатило, масажа, собна услуга, хемиско чистење на облека, дадилка, билијард, нуркање, спортови на вода.
Услуга: HB.
Тип на соби: вкупно 200 соби. Doubles Superior GV/SV or PV (~26-28 m2), Junior Suites GV/PV or SV/FSV (~32-38 m2), Deluxe Suites GV/SV or PV (~42-53 m2), Wellness Suites Ground Floor Front Sea/Private Pool (~54 m2). Собите се опремени со интернет (бесплатно), клима уред, телефон, ТВ, сет за кафе/чај, сеф (бесплатно), мини фрижидер, фен, бањарки и папучи, балкон/тераса.
Плажа: на сама плажа, наградена со плаво знаменце, плиток влез во морето, бесплатни чадори, лежалки и пешкири. 

Проверете актуелни цени и капацитет