Assa Maris hotel Agios Nikolaos Halkidiki

Share on facebook
Ресортот е лоциран помеѓу вториот и третио крак, меѓу Ситонија и Атос на полуостровот Халкидики. Има одлична локација на сама плажа, поставен во прекрасно природно опкружување. Располага со голема површина покрај базенот и голем избор на активности за гости од секоја возраст. Голем избор на пространи и светли соби и суити, со поглед кон градина или кон море. За љубителите на активен одмор, тука ќе имате на располагање 2 тениски терени и одбојка на плажа. За најмалите има детски базен и  детско игралиште. Во главниот ресторан со голема тераса се служи локална грчка и интернационална кујна, а на бич барот се служат пијалоци за освежување.

Проверете актуелни цени и капацитет