Pomegranate Wellness Spa Hotel Potidea

Share on facebook
POMEGRANATE WELLNESS SPA HOTEL 5*
Медитеранско СПА Летувалиште на прва линија од море. Луксуз и комфор, софистицирани соби, ресторани и барови, спа комплекс со единствениот избор на услугите и третмани, азурни базени, фонтана со ласерско шоу…
Локација: 1,5 км од Неа Потидеа, 5 км од Неа Муданија,. Хотелот е идеално сместен помеѓу два заливи со поглед на Олимп и Атос.
Сместување: Вкупно 173 соби, сите опремени со луксузни душеци, клима, ЛЕД ТВ, сателитска ТВ, ЦД И ДВД плејер, мини фрижидер/минибар. Телефон, wifi интернет, електронски сеф, сет за кафе/чај, када со хидромасажа или туш, фен, бањарки и папучи, балкон/тераса
Double Elegant Eco Athos/Street View (~30 m2)- главна зграда, поглед на пат и заливот Торонеос, брачен кревет со дополнително легло ( софа)
Double Elegant GV/SSV (~30 m2)-елегантни соби во различни делови на градина, брачен кревет или две одвоени легла, дополнително легло ( софа), со поглед на градина илии страничен поглед на море
Junior Suites Eco Athos View/Street View (~44 m2)-Поглед напат и залив Торонеос, king size брачен кревет, дневна соба со фотељи и маса, дополнително легло – кауч на пуштање.
Superior  Junior Suites (~44 m2), поглед на луксузно уредени градини,  king size брачен кревет, дневна соба со фотељи и маса, дополнително легло – кауч на пуштање.
Suites (~59 m2)- Одвоена двокреветна спална соба, дневна соба со трпеѕариска маса, тапациран мебел, дополнително легло – кауч на пуштање.
 Junior Suites Superior (~65 m2)- Пространи супериор соби, големи балкони со поглед на море, голем брачен кревет, дневна соба со трпезарија, дополнително легло-софа.
Хотелски содржини: 24 часа рецепција, продавници, забава во живо, надворешен базен,детски базен,  три ресторани, Wi fi интернет, 4 бара, бар на плажа, снек бар покрај базен, конференциска сала (150 места), ноќен клуб, паркинг, сеф, мини маркет, мини игралиште, тениски терени, одбојка на плажа, стони тенис, пикадо,анимација…
*Со доплата: 24 часа собна услуга, доктор на повик, внатрешен базен ( во спа центарот), масажа, сауна,џакузи,теретана,  телефонски услуги, чување деца,СПА, интернет услуги ( голема брзина на интернет), сервис за перење
Услуга: Полупансион ( појадок и вечера) – шведска маса
Плажа: на сама плажа, приватна хотелска

Проверете актуелни цени и капацитет​