Theoxenia Hotel Ouranoupolis Halkidiki

Share on facebook
Мал хотел сместен покрај плажа. Составен е од 2 петкатни згради и 2 трикатни згради. Идеален хотел за економичен, фамилијарен одмор.
Локација: се наоѓа на полуостровот Атос, на 4км од Уранополис, 125км од аеродормот во Солун.
Хотелски содржини: паркинг, ТВ сала, конференциски услуги, џакузи, продавница, собна услуга, три базени со морска вода, детски базен со морска вода, детско игралиште, детски клуб (од 15 јуни до 31 август), детско мени (на барање), билијард, кошарка, одбојка на плажа, мини фудбал, тенис, спортови на вода, анимации (скара, жива музика, забави на плажа).
*со доплата: интернет (во лоби и во соба), чадори и лежалки (на плажа).
Услуга: HB.
Сместување: вкупно 152 соби, Standard Rooms (~ 25 sq. M.), Double Rooms Eco (~ 25 sq. M.), Apartments Loft min 4 pax (~ 70 sq. M.), Maisonettes min 4 pax (~ 75 sq. M.). Собите се опремени со бања, клима уред, ТВ, радио, телефон, фрижидер, сеф (на рецепција), фен (на барање), балкон/тереса.
Плажа: на 30м, песочна.

Проверете актуелни цени и капацитет