Mount Athos Resort Ierissos Halkidiki

Share on facebook
Mount Athos Resort е нов луксузен ресорт со 5 ѕвезди, сместен на крајот од градот Јерисос, на третиот крак на полуостров  Халкидики до неговото пристаниште, 10 километри оддалечено од границата на Света Гора (Автономната монашка држава на Светата Планина), едно од најсветите места за православното христијанство и 20 километри оддалечено од градот Стагира – родното место на Аристотел….
Комплексот се состои од главната зграда и апартмани околу неа. Во главната зграда се сместени рецепцијата и консиерж пултот, лоби барот, ресторанот со детско катче и бутикот. Однадвор, свртена кон пристаништето и базените се наоѓа таверната со сцена за жива музика и настапи. Хотелот располага со два базени, еден од нив за деца и има директен пристап до плажа и морето преку скали. До базените се наоѓа Beach & Pool Bar и Fusion Restaurant. Мини маркет и салон за убавина се наоѓаат во близина на бунгаловите. Забавен и спортски простор за деца.
*Со доплата: рум сервис ( појадок во соба)
Услуга: ноќевање со појадок / полупансион

Проверете актуелни цени и капацитет