Kassandra Palace Hotel & Spa Kriopigi Halkidiki

Share on facebook
KASSANDRA PALACE 5*
Прекрасен хотел со голема површина на зеленило. Голем избор на удобни соби, ресторан, таверни, бар и голем базен, интернет и детски клуб.
Локација – На една од најубавите песочни плажи на Халкидики – 1,5 км од центарот на Криопиги, 7 км од Калитеа
Хотелски услуги – Внатрешен базен, теретана, детски клуб и детско игралиште, конференциска сала (2 простории по 150 места), диетално мени, вегетаријанско мени.
*со доплата – салон за убавина, фризер, џакузи, масажа, сауна, турско купатило,  тенис (2 игралишта со синтетичка трева)
*бесплатни услуги – паркинг, чадори и лежалки на плажа, пешкири на плажа, интернет на јавни површини и во соби, сеф
Соби – Клима, бесплатен сеф, интернет, ТВ, папучи, сет за готвење, фен, балкон.
Singles & Doubles Deluxe MV / SV (~ 24 sq.m), Singles & Doubles Executive GV / SV (~ 27 sq.m), Suites Family SV (~ 50 sq.m), Suites Deluxe GV / SV (~ 50 sq .m), 2 Suite Grand SV (~ 60 sq.m).
Плажа – Хотелот има своја пространа песочно шљункаста плажа на помалку од 100 метри.

Проверете актуелни цени и капацитет​