Ikos Olivia Gerakini Halkidiki

Share on facebook
Нов, раскошен хотел на крајбрежјето на песочна плажа. Пространа територија, широк избор на удобни соби, квалитетна услуга.
Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, во местото Геракини, 5км од местото Псакудија, 14км од местото Неа Муданија.
Хотелски услуги: паркинг, интернет (на јавни површини), менувачница (на рецепција), теретана, спа, сауна, турско купатило, внатрешен загреан базен, надворешен загреан базен, базен со свежа вода, детски базен, игралиште за деца, детски клуб, тинејџерски клуб (отворен само во висока сезона од 1 јули до 1 септември), детски анимации, детско креветче (на барање), детско мени, ресторани, барови (лоби бар, бар на плажа, бар, покрај базен), тенис (два тениски терени со опремена бесплатно, тениска академија со доплата), аеробик, пинг-понг, веслање (еднаш дневно – 20мин), ватерполо, одбојка на плажа, пикадо, педалинка (еднаш дневно – 20 мин), активности ( крос фит, јога за почетници, зумба, пилатес), анимации.
*со доплата: масажа, фризерско и козметичко студио, лекар, хемиско чистење на облека, дадилка, спортови на вода, нуркање, скутери на вода, катамаран.
Услуга: Ultra All Inclusive Luxury
Тип на соби: вкупно 291 соба. (oд кои  155 Bungalows & Suites):
Во главната зграда:  Promo Double Rooms Sea View/Inland View (25 m2), Superior Double Rooms Sea View/Inland View (30 m2), Panorama Junior Suites Sea View (35 m2).                                      Во бунгаловите:  Double Bungalows Garden View (25 m2), Suite Bungalows 1-Bedroom Garden View/Balcony (50 m2), Suite Bungalows 1-Bedroom Garden View/Private Garden (50 m2), Suite Bungalows 1-Bedroom Sea View/ Balcony (50 m2), Suite Bungalow 1 Broom Beach Front with Balcony (50 m2), Two Bedroom Bungalow Suites Beach Front (~75 m2).                        IKOS DELUXE COLLECTION:
Suites Bungalow Deluxe 1-Bedroom Pool View/Private Garden (60 m2), Suites Bungalow Deluxe 1-Bedroom Garden View/Private Pool (50 m2), Suites Bungalow Deluxe 2-Bedroom Garden View/Private Garden (85 m2), Suites Bungalow Deluxe 2-Bedroom Private Pool/Garden View (85 m2), Suites Bungalow Deluxe 2-Bedroom Beachfront Sea View (~85 m2).                                            Собите се опремени со клима уред, интернет (бесплатно), сеф (бесплатно), ТВ, телефон, машина за кафе, сет за кафе/чај, чајник, мини бар (се обновува секој ден), фен, балкон/тераса.
Плажа: на сама плажа, приватна, песочна долга 450м, бесплатни пешкири, чадори и лежалки. Можност за нарачување на храна и пијалоци на лежалка. Услуга за чување на деца (30 минути од 4 до 12 години). Има спасители. Има и тушеви.

Проверете актуелни цени и капацитет