Elinotel Sermilia Resort Psakoudia

Share on facebook
Опис и локација: лоциран на вториот крак на Халкидики, Ситонија во малото селце Псакудија, овој луксузен хотел е поставен на сама плажа, бар на кров со прекрасен панорамски поглед, квалитетна услуга.
Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, во местото Псакудија (во близина на Геракини), 75км од аеродромот “Македонија” во Солун.
Хотелски услуги: паркинг, интернет, теретана (до 18.00), конференциска сала, базен, детски анимации, детски клуб, кревет за деца, ресторан, бар, бар покрај базенот, бар на кров, дискотека, шоу програми, анимации (за возрасни – забава со аниматор, спортска и рекреативна анимација, дневни програми, интерактивни програми, грчки забави, танчерски емисии), пикадо, шах, пинг-понг.
*со доплата: масажа, сауна, турско купатило, доктор, хемиско чистење на облека.
Услуга: UAL.
Тип на соби: 102 соби. Doubles Promo (~18 m2), Singles & Doubles Standard (~18-21 m2), Doubles Standard 4 pax (~21 m2), Doubles SV (~18-21 m2), Suites (~32 m2), Suites SV (~32 m2), 3 Suites Family (~44 m2). Собите се опремени со клима, мини бар, телефон, интернет, тв, сеф, бања, фен, баде мантили, козметички прибор, тераса/балкон.
Плажа: песочна на 20м од морето, бесплатни лежалки и чадори, пешкири (со депозит).

Проверете актуелни цени и капацитет