Danai Beach Resort & Villas Nikiti

Share on facebook
Луксузен хотел сместен на карпите на полуостровот Ситонија во Никити  и опкружено со беспрекорна убавина на борови шуми, бујни градини, бели песочни плажи, чисти тиркизни води и сино небо.
 Ова интимно и луксузно одморалиште, член на „Водечките хотели на светот“, нуди 60 индивидуално декорирани неокласични апартмани и вили со мермерни подови и луксузен мебел. Сите вили и 12 од апартманите имаат сопствен приватен базен.
Хотелот им нуди на своите гости избор на луксузни апартмани и вили, сите опремени со беспрекорен вкус. Мермерните бањи, сателитската ТВ, минибарите и музичките системи Bose Wi-Fi се меѓу современите удобности, а некои апартмани имаат сопствен отворен приватен базен.
Хотелот располага со отворен и затворен базен, фитнес сала, тениско игралиште,паркинг,сауна,сеф, директна телефонска линија, остава за багаж, водени спортови и ексклузивната бања Сент Барт, додека во близина може да се организира голф и нуркање. Ресторанот Pavillion е за појадок со поглед на море и лесни оброци, Андромеда за интернационални јадења, The Anithos нуди скара со морска храна и стек, додека во The Squirrel се служат гурмански задоволства.
 Хотелската винарска визба нуди исклучителни вина од над 1.700 етикети и наградувана винска листа. За време на екот на сезоната, се организираат различни тематски вечери за вечерна забава.
*Со доплата: room service 24 часа, фризер, салон за убавина, доктор на повик, Спа
Хотелот дозволува престој на домашни миленичиња.
Услуга: ноќевање со појадок / полупансион
Хотелот се наоѓа на плажа

Проверете актуелни цени и капацитет