Hanioti Melathron Hanioti Halkidiki

Share on facebook
HANIOTI MELATHRON 4*
Опис: мал пријатен хотел поставен централно во живописното гратче Ханиоти. Хотелот е во близина на песочната плажа (втора линија од море) се карактеризира со пријатен и топол амбиент,  пространи соби, базен, ресторан, интернет. Во близина на хотелот има бројни продавници, бутици и грчки таверни.
Локација: Касандра, во близина на центарот на Ханиоти, 5 км од Полихроно и Пефкохори
Хотелски услуги: автобуска постојка на 300м, паркинг (мал паркинг со доплата), Wi-Fi интернет на јавни површини (бесплатно), надворешен базен со слатка вода, базен за деца.
Плажа: песочно-шљункаста на 80м, лежалки и чадори (со доплата), пешкири за на плажа (со депозит)
Ресторани и барови: главен ресторан, бар покрај базен
Соби:  50 соби Singles (~18 m2), Doubles Eco Ground Floor (~18 m2), Doubles Superior (~20 m2), Junior Suites PV/GV (~25 m2), Suites (~35 m2). Собите се опремени со централна клима (Јули – Август), телефон, сателитска ТВ, фен, фрижидер, балкон. Тип на дополнителен кревет – софа / фотеља / кревет на расклопување.
Дополнителни информации: нема услови за лица со посебни потреби, не е дозволен престој за домашни миленици.
* Хотелот е на барање по направена резервација се чека потврда од хотелот.

Проверете актуелни цени и капацитет​