Fame Beach | Antalija Kemer ****

Share on facebook
 • ПОВОЛНИ ЦЕНИ
 • ЦЕНТАР НА ГРАДОТ
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ПЛАЖА СО КАМЧИЊА
 • ТЕРЕТАНА
 • НА ПЛАЖА
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер на 50 км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 110 соби.

  • Стандардни Соби: (16 м², спална и купатило, макс.2+1 лице).
  • Фамилијарни Соби: (25 м², една голема соба, купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби имаат балкон, приватно купатило со туш кабина или када, фен, клима, телефон, мини бар (само вода не се наплаќа), сеф (се доплаќа), под со ламинат, сателитска телевизија со музички канали.

 • Услуга

  Fame style сѐ вклучено –шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне колачи, чај и кафе, вечера, сите домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци до 22.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во диско, храна и пијалоци после 22 часот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, лоби бар, бар покрај базен. Доктор на барање, перална, чување деца, продавници, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, изнајмување кола се доплаќа. WI- FI е бесплатно во лобито на хотелот.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа, лежалки и чадори без доплата, пешкири со депозит.

 • Спорт и забава

  Надворешни базени со дел за деца, пинг понг, фитнес центар, турска бања, сауна, Масажа, салон за убавина во Fame Residence Kemer, билијард и спортови на вода се со доплата.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД ХОТЕЛОТ 

ЛОКАЦИЈА ОД ХОТЕЛОТ