Senza Grand Santana | Antalija Alanija ****

Share on facebook
 • ВО БЛИЗИНА НА ПЛАЖА
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ПЕСОЧНО-КАМЧЕСТА ПЛАЖА
 • ТЕРЕТАНА
 • Положба

  Хотелот е се наоѓа во областа Махмутлар, 135км од аеродромот во Анталија и 7км од центарот на Аланија.

 • Сместување

  Вкупно 307 соби.

  • Стандардни Соби: (20-25м², една спална соба, едно купатило, макс. 2+2 лица).
  • Фамилијарни Суит Соби: (35м², една спални соба со француски кревет + два единечни кревети, едно купатило, макс. 4 лица).

  Сите соби се со купатило со када, туш, фен, клима, телефон, мини бар (се наплаќа), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, ламинат на под, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – од 10.00-24.00ч. Шведска маса за појадок, доцен појадок ручек, попладне колачи, чај, кафе, вечера, полноќна ужина. Сите локални алкохолни и безалкохолни до 23.00ч, бар со ужина и сокови на плажа до 18.00ч. Увозни пијалоци, пијалоци во диско, свежо цедени сокови, сладолед, услуга во соба, турско кафе, коктели, алкохолни пијалоци во барот на плажа се наплатуваат. À la Carte ресторан со претходна резервација од два дена.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, еден À la Carte ресторан, барови на плажа и покрај базено. Доктор, фризер, перење и пеглање, телефон, сеф, факс, интернет и компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Wi-Fi интернет конекција во лобито и во отворените делови од хотелот се наплаќа.

 • Плажа

  Хотелска плажа, со песок и камчиња (има тунел под патот). Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за на плажа со доплата.

 • Спорт и забава

  Отворен и затворен базен со дел за деца, лизгалици на вода, пинг понг, фитнес центар, одбојка на плажа, турска бања. Спортови на вода, сауна, соба со пареа, масажа, дополнително се наплаќаат. Мини клуб за деца од 04-12 год. и детско игралиште.

ЛОКАЦИЈА ОД ХОТЕЛОТ