Side Sun Hotel | Antalija Side ****

Share on facebook
 • АКВА ПАРК
 • ЗАТВОРЕН И ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ПЕСОЧНО-КАМЧЕСТА ПЛАЖА
 • НА ПЛАЖА
 • ТЕРЕТАНА И СПА
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Кумкој на 5км од Сиде и 65км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 207 соби во една главна зграда.

  • Стандардни соби (22м², макс. 2+1 лице),
  • Фамилијарни соби (40м², две спални соби разделени со врата, едно купатило, макс.2+2 лица).

  Сите соби се опремени со купатило со туш или када, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (секој ден се дополнува со вода и минерална вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна торта, колачи и чај, вечера, ноќни закуски, сладолед во одредени часови од денот, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш во тек на престој во еден ресторан, бар на плажа од 10:00-17.30 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, пијалоци по 24:00 часот, пијалоци во диско клбот.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Kebabistan – турска кујна, Santa Lucia – италијанска кујна, Sambrero – мексиканска кујна, Sakura – азиска кујна, барови околу хотелскиот комплекс, диско клуб. Со доплата: доктор, чување деца, фризер, телефон, интернет, компјутерски игри, перална, пеглање, хемиско чистење, изнајмување на автомобил. Wi-Fi интернет конекцијата е бесплатна.

 • Плажа

  Хотелска плажа со песок и ситни камчиња. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни.

 • Спорт и забава

  Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг. Со доплата: спортови на вода, СПА и центар за убавина, масажа, билијард. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД ХОТЕЛОТ 

ЛОКАЦИЈА ОД ХОТЕЛОТ