Selcukhan Hotel | Antalija Kemer ****

Share on facebook

 

 • ВО БЛИЗИНА НА ПЛАЖА
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ПЛАЖА СО КАМЧИЊА
 • ТЕРЕТАНА И СПА
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во областа Белдиби на 35км од аеродромот во Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 220 соби во два блока.

  • Стандардни соби (24м², во задниот блок, спална соба, купатило, макс.2+1лице),
  • Стандард плус соби (24м², во преден блок, спална, едно купатило, макс.2+1лица),
  • Фамилијарни соби (40м², две спални одвоени со врата, купатило, макс.4лица).

  Сите соби имаат приватно купатило со туш и фен, клима, телефон, мини бар (со доплата), сеф, керамички под, под со килим само во стандардните соби, сателитска тв и музички канали, балкон.

 • Услуга

  Ултра сѐ вклучено – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, чај, торта, вечера, супа доцна во вечерта, локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10.00-01.00 часот, сладолед во одредено време, À la Carte ресторан со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10.00 – 18.00 часот. Не е вклучено: други увозни пијалоци, свежо цедени сокови, сите флаширани пијалоци, турско кафе, пијалоци во лименка и енергетски пијалоци, храна и пијалоци после 23.00 часот, пијалоци во диско клуб.

 • Содржини

  Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторан, бар на базен, бар на плажа и лоби бар. Доктор, пералница, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, инајмување кола, шопинг центар се со доплата. WI – Fi беслатно низ целиот хотел.

 • Плажа

  Хотелска приватна плажа со камчиња на 100m од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири се бесплатни. Има пат помеѓу хотелот и плажата.

 • Спорт и забава

  Отворен базен за деца и возрасни, 2 лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, мини голф, билијард, теретана. Со доплата: спортови на вода, масажа, салон за убавина. Забавни програми во текот на денот и вечерта, мини клуб неколку пати неделно за деца од 04 – 12 години, игралиште, мини диско навечер.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД ХОТЕЛОТ 

ЛОКАЦИЈА ОД ХОТЕЛОТ