Ekies All Senses Resort Vourvourou

Share on facebook
Исклучителен хотел со пријатно убава територија. Песочна плажа, мирно море, убавина на планините, борови шуми, удобни соби и апартмани со индивидуален дизајн, високо ниво на услуга. Идеален избор а луксузен одмор на било која категорија туристи. Составен е од двоспратни бунгалови. 
Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, во местото Вурвуру.
Хотелски услуги: паркинг, интернет (на јавни површини), мала фитнес сала, џакузи, базен, мало детско игралиште, ресторан (главен и ресторан за скара), бар (бар покрај базен и бар на плажа), вегетаријанско мени, билијард, пинг-понг..
*со доплата: масажа, спа, хемиско чистење на облека, дадилка, изнајмување на велосипеди.
Услуга: BB.
Тип на соби: вкупно 64 соби. Deluxe Double Rooms (~ 22-30 sq.m), Deluxe Doubles Superior (~ 26-36 sq.m), Junior Suites (~ 40-60 sq.m), Suites Loft Luxury (~ 50-80 sq.m) . Собите се опремени со клима уред, ТВ, телефон, ЦД и ДВД плеер, интернет (бесплатно), сеф (бесплатно), машина за кафе, сет за кафе/чај, мини бар (со доплата), фен, бањарки и папучи, балкон/тераса.
Плажа: 0м од море, песочна, бесплатни лежалки, чадори и пешкири.

Проверете актуелни цени и капацитет