Dryades Hotel Siviri Halkidiki-Kassandra Grcija

Share on facebook
Мал пријатен хотел на рид во борова шума, панорамски поглед, пространи соби, интернет, базен, бар.
Локација: На полуостровот Касандра, помеѓу Сивири и Фурка (2 км), 10 км од Калитеа, 23 км од Хањоти, 87 км од аеродромот Македонија во Солун. Хотел лоциран во борова шума на рид со поглед на море..
Хотелски услуги:  Базен, бар, ресторан, интернет (бесплатен), паркинг.
 
Услуга: Појадок или појадок и вечера
 
Тип на соби:  Вкупно 17 соби: Двојни СВ (25-30 кв.м.), Семејни простории ССВ (38-50 кв.м.).
Во собите: клима, сателитска ТВ, сеф (бесплатно), мини фрижидер, бања / туш, фен, телефон, бесплатен Wi-Fi интернет, балкон / тераса. Bcot – бесплатно. Дневна услуга за чистење, промена на постелнина – 3 пати неделно.
Плажа:  На 200 м, песок и камче – неопремена. Слегување до плажа под хотелот (скалила и пешачка патека). На 2 км од песочната опремена плажа Сивири

Проверете актуелни цени и капацитет​