Blue Dolphin Hotel Metamorfosi

Share on facebook
BLUE DOLPHIN 4*
Хотелот нуди комфортно сместување во борова шума. Одлична услуга, спорт и забава, активности за деца, спа центар – ќе го направи вашиот престој незаборавен. Составен е од 15 згради и бунгалови. Сместен е ова градина со цвеќина, маслинки и борчиња. Идеален хотел за фамилијарен или индивидуален одмор.
Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, на 1,5км од местото Метаморфоси.
Хотелски услуги: паркинг, интернет (на јавни површини), ТВ сала, фитнес сала, базен, базен за деца (се грее водата во мај и октомври), детско игралиште, детски клуб, детско мени (на барање, на лице место), таверна, ресторан, бар х2, снек бар, кошарка, аеробик, тенис, одбојка на плажа, одбојка, пинг-понг, анимации (забавни програми 6 пати неделно, игри за воразни).
*со доплата: лежалки, чадори и пешкири на плажа, масажа, џакузи, турско купатило, сауна, козметички салон.
Услуга: HB.
Тип на соби: вкупно 171 соба. Singles (~17 m2), Double Rooms (~17 m2), Doubles Superior (~25 m2), Singles & Doubles Deluxe SSV (~28-30 m2), Family Rooms (~27-29 m2), Family Deluxe GV (~35 m2), Suites (~50 m2), НОВО 2020! Suites Family Private Pool (~50-55 m2), НОВО 2020! Suites Family (~50-55 m2). Собите се опремени со клима, телефон, ТВ, интернет (бесплатно), фрижидер, сеф (бесплатно), фен, балкон/тераса.
Плажа: на 100м, песочна.  

Проверете актуелни цени и капацитет