Bianco Olympico Hotel Vatopedi

Share on facebook
Локација и опис: лоциран на прекрасниот втор крак на Халкидики, Ситонија, на 2,5км од живописното селце Ватопеди, хотелот се наоѓа на возвишение  над кристално чистите води на Егејското Море и песочната плажа. Хотелот нуди прекрасна панорама кон морето и незаборавни зајдисонца. Поставен помеѓу маслинови насади хотелот е одличен избор за совршен одмор комбиниран со модерно сместување и најдобрата медитеранска и грчка кујна. Некои од најдобрите плажи на Халкидики поставени покрај брегот повеќе од 50км чекаат на Вас да ги истражите. Селцето и плажата Метаморфози се на 4км оддалеченост, Никити е на 11км, а селото Вурвуру е на 27км. Хотелски содржини: 24 часовна рецепција, лифт, продавнички (во близина), доктор (на повик), рент а кар и рент а бајк, паркинг, Wi-Fi интернет, ресторан, а ла карт ресторан, барови, организирана плажа со лежалки и чадори, базен, базен за деца, пешкири за на плажа (со депозит), дневна анимација, вечерна анимација, тениски терен, терен за кошарка Услуга: All Inclusive (се вклучено)

Проверете актуелни цени и капацитет