Athorama Ouranoupolis Halkidiki

Share on facebook
ATHORAMA 3* Сместен на рид опкружен со зеленило, на 500 метри од плажата, Аторама ги нуди сите добра за семеен одмор. Хотелот е изграден во 1995 година и реновиран во 2005 година. Гостите можат да уживаат во доручек на база на  шведска маса во сала за појадок. Ресторанот служи локални специјалитети и нуди поглед на островот Амулијани. Во делот на базенот има бар покрај базен кој служи пијалоци и кафе. Опциите за слободно време вклучуваат теретана и мултифункционален терен (кошарка, тенис, одбојка). Во хотелот Аторама има и игралиште и детски базен. Во заедничките простории на хотелот и во некои соби се нуди бесплатен Wi-Fi пристап. Елегантното сместување на хотелот Аторама вклучува фрижидер, фен, телефон, клима уред и САТ ТВ. Некои единици имаат простор за седење со камин. Хотелските капацитети и услуги вклучуваат рецепција со сефови, ресторан, теретана, кошаркарско игралиште, детско игралиште, бар покрај базен, надворешен базен, мал спа центар ( со доплата) , wifi интернет Хотелот нуди услуга за полупансион (шведска маса) Оддалеченост од плажа: 850 метри  

Проверете актуелни цени и капацитет