Akrogiali Hotel ex.Germany Hotel Olympiada

Share on facebook
AKROGIALI HOTEL 2* ( ex hotel Germany)
Локација: Полуостров Атос, место Олимпиjада, 95 км од аеродромот во Солун .
Tрадиционален грчки хотел изграден покрај морето. Целосно е реновиран во 2011 година и има 17 тематски уредени соби на два ката, уредно опремени со минимален дизајн….
Сите соби имаат балкон, клима, фрижидер, wifi интернет и телевизија. Девет од собите имаат прекрасен поглед на море, а останатите имаат поглед кон планина. Нејзиното доминантно место, веднаш спроти малото пристаниште Олимпијада, го прави идеален за сите што изгледаат мирни семејни одмори.
Хотелски содржини: rent a car, room service ( 9-23 часот), бар ( 9-23 часот), сеф, ресторан ( таверна реновирана во 2013-та година)
*Со доплата: wifi интернет на јавни површини и во собите
Услуга: полупансион ( појадок и вечера)
Плажа: на сама плажа, лежалки и чадори вклучени во цената

Проверете актуелни цени и капацитет