Alexandros Palace Hotel & Suites Ouranoupolis

Share on facebook
Alexandros Palace Hotel & Suites *****
Пријатно опкружување, преубави природни пејзажи, кристално чисто море. Идеално место за семеен одмор. Хотелот е составен од седум двоспратни и две троспратни згради. Вкупна површина од 7000м2.
Локација: се наоѓа на полуостровот Атос во областа Трипити, 2км од местото Неа Рода, 5км од Уранополис, 9км од монашката република, 120км од аеродромот Македонија во Солун.
Хотелски услуги: паркинг, интернет, 2 надворешни базени, детски базен, конференциска сала, теретана, бизнис центар, мини маркет, детски клуб, детско игралиште, ресторан а ла карт, ресторан, бар, бар на плажа, бар покрај базен, кошарка, одбојка на плажа, анимации…
*со доплата: џакузи, затворен базен со греење со хидромасажа, градски превоз, спа, масажа, сауна, турско купатило, хемиско чистење на облека, лежалки, чадори и пешкири за плажа, дадилка, тенис, мини бар.
Услуга: HB, FB.
Tип на соби: 243 соби, Singles (~18-20 m2), Doubles GV/PV (~25-27 m2), Junior Suites SV/GV (~40 m2), Junior Suites 1-Bedroom SV (~40 m2), Suites SSV/SV (~50 m2), Suites Family 2-Bedrooms SV (~60 m2). Собите се опремени со клима уред, тв, интернет, сеф, бања, фен, сет за кафе/чај, балкон/тераса, детско креветче.
Плажа: 120м (низ приватен подземен премин) , камчесто-песочна. 

Проверете актуелни цени и капацитет