Akrathos Beach Hotel Ouranoupolis Halkidiki

Share on facebook
AKRATHOS BEACH 4*
Опис: Хотелот е комплекс од троспратни згради, распоредени на во убаво зеленило на горната страна од патот со вкупна површина од 13.000м2.
Локација: сместен е на полуостровот Атос, на 1,2км од градот Уранополис, 8км од Јерисос, 125км од аеродромот Македонија во Солун.
Хотелски услуги: паркинг, ви-фи, теретана, продавница, бизнис центар, базен, детски базен, игралиште за деца, ресторан, таверна, бар, бар покрај базен, бар на плажа, одбојка, одбојка на плажа, фудбал, пинг-понг, тенис, кошарка, анимации.
*со доплата: масажа, лекар, хемиско чистење на облека, пешкири за на плажа, дадилка за деца, спортови на вода.
Услуга: Аll Inclusive.
Сместување: вкупно 266 соби. Single Rooms (~18-21 m2), Double Rooms (~21 m2), Executive Suite Family (~40 m2), Luxury Loft Suites (~40 m2). Собите се опремени со клима, телефон, ТВ, интернет, сеф, фен, сет за кафе, чај, мини фрижидер, балкон/тераса.
Плажа: на 100м, камчесто-песочна, бесплатни лежалки и чадори. 

Проверете актуелни цени и капацитет