Acrotel Athena Pallas Akti Elias

Share on facebook
ACROTEL ATHENA PALLACE 5*
Прекрасни природни предели, избор на удобни пространи соби и апартмани, барови, ресторани, сопствен етнографски музеј. Овој хотел е составен од централна зграда и три двоспратни згради. 
Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, областа Елеа, 9км од местото Никити, 11км од Неос Мармарас.
Хотелски услуги: паркинг, интернет (на јавни површини), фитнес центар, конференциска сала, базен, детски базен, детско игралиште, детски клуб, ресторан, таверна, барови (бар покрај базен, бар на плажа), анимации (забавни програми неколку пати во неделата), мини маркет, бутик..
*со доплата: спа, масажа, џакузи, дадилка, мини голф, тенис.
Услуга: HB.
Тип на соби: вкупно 173 соби. Double Rooms (~ 22 sq.m), Doubles Superior (~ 28 sq.m), Family Suites (~ 51 sq.m), Suites Armonia (~ 35-38 sq.m), 3 Executive Suites (~ 52 sq.m.), Maisonettes Residence Front Pool (~ 60 sq.m), Maisonette Residence Private Pool (~ 75 sq.m), 2 Grand Suites (~ 52 sq.m). Собите се опремени со клима уред, интернет (бесплатно), сеф (бесплатно),  фрижидер, фен, телефон, ТВ, бањарки, балкон/ тераса.
Плажа: на 50м, шљункасто-песочна, бесплатни лежалки, чадори и пешкири

Проверете актуелни цени и капацитет