Akti Ouranoupoli Ouranoupolis Halkidiki

Share on facebook
AKTI OURANOPOLI 4*
Одлично место за јубители на релаксира одмор со можност за патување до Свети Атос. Седум троспратни згради и главна зграда, комфорни соби, ресторан и таверна, барови, квалитетна услуга. Од лука Уранополис поаѓаат бродчиња до Света Гора, што им дава можност на туристите да ги посетат манастирите.
Локација: Полусотров Атос, 3 км од Уранополис, 12 км од Јерисос, 125 км од аеродромот во Солун
Сместување: Хотелот располага со 80 соби, сите опремени со клима, телефон, фрижидер, сателитска ТВ, купатило (када), фен, wifi интернет, балкон/тераса
Хотелски содржини: 24 часа рецепција, паркинг, базен, детски базен, снек бар покрај базен, ресторан, игралиште, детско катче, паркинг, мини маркет, сеф ( на рецепција и во супериор собите и во сјуите), пинг-понг, билијард
* Со доплата: rent a car, room service, услуги за перење алишта, wifi интернет конекција на јавни површини ( на некои места е беплатен), интернет услуги ( голема брзина на wifi, немаат сите соби сигнал)
Услуга: полупансион / полн пансион
Плажа: 100 метри, преку подземен премин

Проверете актуелни цени и капацитет