Agionissi Resort Ammouliani Halkidiki

Share on facebook
AGIONISSI RESORT 4* Хотел во тип на бунгалови. Се наоѓа на мал остров Амулијани. Уникатната убавина на природните пејсажи, чистото море, удобните соби, плажите, СПА-центарот. Совршен избор за релаксирачки удобен одмор. Локација:Полуостров Атос, остров Амулијани, на неколку минути од градот Урануполи со траект, 125 км од аеродромот „Македонија“ Солун. Награден со знакот Green Key како хотел кој ги исполнува највисоките еколошки стандарди. СместувањеХотел располага со 75 соби ( двокреветни и фамилијарни соби). Сите се опремени со клима, директна телефонска линија, сателитска ТВ, купатило, фен, балкон, сеф ( со доплата), мини бар ( со доплата) Хотелски содржинирецепција, ресторан, бар, a la carte ресторан, базен, детски базен теретана, паркинг, wifi на јавните површини, банкомат, билијар, одбојка на плажа, детско игралиште *Со доплаталежалки и чадори на плажа, пешкири за на плажа, Спа и Велнес центар, третмани за лице и тело, тенис, водени спортови, wifi во собите Услуганоќевање со појадок / полупансиоон / полн пансион Оддалеченост од плажа 200-500 метри

Проверете актуелни цени и капацитет