Tropical Hotel Hanioti Halkidiki

Share on facebook
Tropical Hotel 4*
Лоциран на 400 м од плажата со бел песок во Ханиоти, на Халкидики и приближно 100 километри од центарот на градот Солун (80 км од аеродромот). Во непосредна близина на хотелот се баровите, рестораните и супермаркетите.
Tropical Hotel располага со базен, тераса за сончање со шезлонги и снек бар покрај базенот. Нуди бесплатен Wi-Fi во сите области и бесплатен јавен паркинг на локацијата. Гостите можат да го започнат денот со доручек кој се служи секојдневно во трпезаријата или да уживаат во оброк со медитерански вкусови во ресторанот на лице место.
Комплексот се состои од сместувачки единици со поглед на базенот и градината. Сите студија се опремени со балкон, клима кујна со фрижидер и електричен бокал. Достапни се и сеф, фен и ТВ со сателитски канали.
Услуга: полупансион

Проверете актуелни цени и капацитет​