Dionyssos Hotel & Apartments Hanioti Halkidiki-Kassandra Grcija

Share on facebook
DYONISOS 2*
Погодна локација, удобни соби, интернет, квалитетна услуга. Хотелот се состои од зграда на три нивоа. Во Ханиоти се наоѓаат рестотани, кафани, барови, кафулиња, преубава песочна плажа и преубав парк.
Локација: се наоѓа на полуостровот Касандра, во местото Ханиоти, на 5км од Полихроно, на 5км од Пефкохори.
Хотелски услуги: интернет, базен, креветче за деца, кантина, ресторан а ла карт, бар покрај базенот.
*со доплата: лежалки и чадори на плажа.
Услуга: RR, BB.
Tип на соби: вкупно 114 соби. 35 Double Rooms (~18-22 m2), 42 Doubles Superior (~25-30 m2), 37 Deluxe Studios (~25-30 m2). Собите се опремени со клима уред, интернет (бесплатно), телефон, ТВ, мини фрижидер, сеф (бесплатно, на рецепција), фен, балкон/тераса.
Плажа: на 250м, камчесто-песочна. 

Проверете актуелни цени и капацитет​