Portes Beach Hotel Potidea Halkidiki

Share on facebook
Пријатен хотел со убаво уредена површина со градина, цвеќиња, удобни соби, нов ресторан со тераса, кулинарски шоу програми, базен, конференциска сала, продавници, теретана, детски клуб, спортски и забавни програми.
Локација: полуостровот Касандра, во областа Агиос Мамас, на 2 км од центарот на Неа Потидеа, 4 км од Неа Муданија. Хотелот се состои од 11 трикатни згради.
Хотелски услуги:  конференциска сала, сауна (со доплата), фитнес (бесплатно), перална/сушална (со доплата), шатл бус до Неа Муданија (бесплатно, распоред на рецепција), автобуска постојка на 200м, базен со слатка вода, Wi-Fi интернет на јавни површини (во лоби – беспатно), мини маркет, златара, паркинг, игралиште за деца, детски клуб за деца 4-12год, детски базен со слатка вода, главен бар, бар покрај базен, главен ресторан, таверна, билијард (со доплата), водени спортови (со доплата), пинг понг, одбојка на плажа, тенис (со доплата само на AI бесплатно), анимација (на руски јазик)
Услуга: All Inclusive концепт
– Полн пансион (појадок, ручек и вечера) – на база шведска маса
– Појадок и вечера во централниот ресторан, ручек во снек барот.
– Мени за вегетаријанци.
– Пијалоци, филтер кафе, чај – во ресторанот, снек бар и во сите барови.
– Сите локални пијалоци (алкохолни и безалкохолни) од 10.00 до 00.00 часот во сите барови, освен диско-барот.
– Пијалоци : домашно вино, пиво, вотка, виски, рум, џин, узо, ракија (не Метакса), коктели, филтер кафе, безалкохолни пијалоци, сокови.
– Тематски ноќи – 2 пати неделно во главниот ресторан (во средна и висока сезона).
– Сладоледот се служи за деца од 10:00 до 22:00 часот во барот на базенот.
– Слатки, кафе и чај во снек барот од 16:00 до 17:00 часот.
– Ладни предјадења (сендвичи) во сите барови.
– Фитнес, аеробик, вода аеробик, тенис (вклучувајќи рекети и топчиња), пинг-понг, одбојка на плажа, пикадо, кајакарење, педаљинки
– Лежалки и чадори на плажа – бесплатно
– Пешкири за на плажа и базен со депозит
– Бесплатен шатл бус до Неа Муданија и Неа Потидеа (распоред на рецепција).
– Дневна и ноќна анимација: фолклорни вечери, Олимписки игри, забави на плажа, претстави, мини-клуб (за деца од 4 до 12 години).
Хотелот го задржува правото за измени на All Inclusive програмата без претходно известување.
Сместување: 204 соби вкупно: Singles (~ 22 sq.m.), Doubles Promo (~ 22 sq.m.), Double Rooms (~ 25 sq.m.), Doubles Superior (~ 25 sq.m.), сите соби се реновирани во 2016 год.
Во собите: централна клима, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бесплатен Wi-Fi интернет, сеф (се доплата), фен, бања / туш, балкон / тераса. Вид на дополнителен кревет – стандарден / на расклопување.Дневно чистење, промена на постелнина – 3 пати неделно.
Плажа:  на 100м од хотелот песочно-шљункаста, лежалки и чадори ( бесплатно), пешкири со депозит
Дополнителни информации: не е дозволен престој за домашни миленици, нема соби за лица со посебни потреби

Проверете актуелни цени и капацитет​