Kappa Resort Paliouri Halkidiki-Kassandra

Share on facebook
Овој луксузен ресорт на Халкидики, во Паљури е дизајниран да понуди приватност и целосна релаксација на гостите кои бараат скриено бегство со ексклузивни услуги. Со панорамски поглед бидејќи е изграден амфитеатрално, неговите капацитети вклучуваат приватни базени и гурмански ресторан. Овој комплекс се состои од 15 луксузни вили од седум различни видови (2, 3 или 4 спални соби), сите со поглед на море. Сосема новата единица се состои од 26 уникатни апартмани од шест различни видови (1, 2 или 3 спални соби), со приватни или заеднички базени.
 Хотел нуди дел од приватна плажа со бесплатни чадори и лежалки, целодневен  бар-ресторан кој нуди појадок, лесни закуски, ручек и гурманска вечера, игралиште и приватен паркинг простор. Вилите вклучуваат бесплатен Wi-Fi интернет пристап, сателитска ТВ со рамен екран LED 40 инчи, HI-FI со база за iPod-iPhone, камин, комплетно опремена главна кујна, трпезарија, апарат за кафе и чај, клима, директна телефонска линија, сеф, фен, пегла/даска за пеглање, бањарки и пешкири, пешкири за плажа и базен. Апартманите вклучуваат бесплатен Wi-Fi интернет пристап, 40 инчи LED сателитска ТВ со рамен екран, HI -FI со база за iPod-iPhone, кујна, трпезарија, клима, директна телефонска линија, сеф, фен, бањарки и пешкири, пешкири за плажа и базен.
*Со доплата: rent a car, room service, чување деца, доктор на повик, услуги за перење
Услуга: наем, ноќевање со појадок, полупансион

Проверете актуелни цени и капацитет​