Istion Club Potidea Halkidiki

Share on facebook
Хотел Istion Club and Spa се наоѓа во волшебна област каде што синилото на морето хармонично се спојува со зеленилото на природата. Се наоѓа на половина час оддалеченост од аеродромот „Македонија“ и 45 минути од Солун, во местото Потидеа, на полуостров Касандра.
Овој луксузен ресорт, благодарение на интегрираниот пакет на услуги и неговите капацитети, ќе го направи вашиот одмор навистина незаборавно искуство….
Изградени на идеална локација веднаш до морето со кристално чисти води, а со поглед на планината Олимп, Istion Club and Spa нуди висок луксуз и релаксација. Пространите соби, со нивниот препознатлив елегантен декор, ја обезбедуваат секоја удобност.
Хотелски содржини: три надворешни базени, луксузен спа центар, теретана, фризерски салон, салон за убавина, ресторан, таверна, главен бар и бар покрај базен, бар на плажа и конференциска сала. Istion Club нуди различни видови на кујна, за секој вкус (ресторан Τhalatta), лежалки, чадори и пешкири за плажа на плажа/базен. Фитнес, аеробик, пинг-понг, пикадо, билијард, боча, сауна, парна бања. Бесплатен хотелски автобус до Неа Муданија или Потидеа во работните денови. Целосна програма за анимација со дневни и ноќни активности: еднаш неделно фолклорна вечер. 3 пати неделно тематска вечер во главниот ресторан. Мини клуб 4-12 год.
*Со доплата: бутици, продавници, рум сервис, Спа, мини маркет, масажа, директна телефоснка линија, сауна
Услуга: полупансион

Проверете актуелни цени и капацитет​