Elinotel Polis Hanioti Halkidiki-Kassandra Grcija

Share on facebook
ELINOTEL POLIS 3*
Лоциран во центарот на Ханиоти, хотелот е одличен избор за буџет решение за летен одмор во Грција. Идеалната дистанца помеѓу плажата и градот ќе ви овозможи да уживате од сите аспекти.
Локација – Во центарот на Ханиоти, Халкидики. 200 метри од плажа. Во околина може да се најдат голем број на таверни и продавници, а плоштадот на Ханиоти е на блиска пешачка дистанца.
Хотелски услуги – бар, билијард, релакс зона
*бесплатни услуги – интернет во лоби, паркинг во близина
*услуги со доплата – сеф на рецепција
Тип на услуга – HB, ALL
Соби – Располагаат со централна клима, ТВ со грчка и интернационална програма, бесплатен интернет
Double Room (accommodates max. 2 adults), Triple Room (accommodates max. 3 adults), Family Room (accommodates max. 2 adults and 2 children)
Плажа – Плажата на Ханиоти е одалечена околу 300 метри од хотелот. Песочна плажа (измешана со ситни камчиња) погодна за пливање и аматерско нуркање со чиста, кристална вода. Плажата е наградена со сино знаменце.

Проверете актуелни цени и капацитет​