Apanemia Hotel Pefkochori Halkidiki-Kassandra Grcija

Share on facebook
Apanemia Aparhotel -by Flegra Hotels- се наоѓа во Пефкохори, на само неколку минути оддалечен од познатите плажи  на Торонеос залив и центарот на Пефкохори. уживајќи на привилегирана локација во тивка населба далеку од преполниот центар. Апартманите Апанемија се сместени во горниот град, во близина на  традиционалниот стар плоштад.
 Се состои од 40 сосема нови, модерно уредени и комплетно опремени со кујнски апартмани….
Хотелот е изграден во 2016 година, во пријатен и луксузен дизајн.
Сите 40 апартмани се со опремена кујна . Во двете посебни простори на апартманите можат да сместат до пет лица и можат да бидат идеална опција за парови, пријатели или семејства.
Сите апартмани се со посебна спална соба, дневна соба со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, сеф и бесплатен Wi-Fi
Хотелски содржини: сеф, остава за багаж, паркинг, wifi интернет на јавни површини.
Услуга: наем

Проверете актуелни цени и капацитет​