Sensitive Premium Resort & Spa | Antalija Belek *****

Share on facebook
 • ПЕСОЧНА ПЛАЖА
 • АНИМАЦИЈА
 • ЗАТВОРЕН И ОТВОРЕН БАЗЕН
 • ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ БЕСПЛАТНО
 • ФАМИЛИЈАРНИ
 • ДЕТЕ ДО 11,99 – БЕСПЛАТНО СМЕСТУВАЊЕ
 • 2 ДЕЦА БЕСПЛАТНО
 • ТЕРЕТАНА И СПА
 • Положба

  Хотелот се наоѓа во Богазкент на 30 км од аеродромот во Анталија и 40 км од центарот на Анталија.

 • Сместување

  Вкупно 402 соби.

  • Стандардни соби (36м², една спална соба со француски кревет + софа, едно купатило, макс. 2+1 лице).
  • Фамилијарни соби (48м², две спални соби одвоени со врата, едно купатило, макс.4 лица)
  • и 4 соби за лица со попреченост.

  Сите соби се со купатило со туш кабина и фен, влечки, бањарка, клима, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и вода секој ден), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, ламинат на подот, TV со сателитски програми и музички канали, WI-FI интернет конекција, балкон.

 • Услуга

  Ултра Сѐ Вклучено – 24 часа храна и пијалоци, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, закуски и кафе во попладневните часови, вечера и полноќни закуски. Сите локални и стандардни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во определени часови, À la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, услуга во соба, свежо цедени сокови, сите флаширани и пијалоци во лименка, специјални вина.

 • Содржини

  Главен ресторан за шведска маса и À la Carte ресторани: Akssya (турски), Brezza (италијански), Vira (рибен), барови во хотелскиот комплекс, бар за закуски и бар на плажа, Диско клуб. Со доплата се доктор, чување деца, перална, фризер, продавници, изнајмување кола, телефон, факс, интернет ќоше.

 • Плажа

  Хотелска приватна песочна плажа на 400 метра од хотелот. Лежалки, чадори за сонце и крпи за плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа на секои 20 мин.

 • Спорт и забава

  Отворени и затворени (отворен само во зима) базени за возрасни и деца, лизгалки, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, одбојка, одбојка на плажа, пинг понг се бесплатни. Со доплата: СПА центарот, центар за убавина, масажа, спортови на вода, часови по нуркање, билијард и играчница. Забавни програми во текот на денот и шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 4-12 години, играчница, мини диско навечер.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО ОД ХОТЕЛОТ 

ЛОКАЦИЈА ОД ХОТЕЛОТ