Kriopigi Hotel Kriopigi Halkidiki

Share on facebook
KRIOPIGI 4*
Изграден во традиционален стил со голем избор на удобни соби, ресторан, бар, интернет, услуги за деца, спортски и забавни активности.
Локација –  300 м. од Криопиги, 5 км од Калитеа
Хотелски услуги –  фитнес центар, паркинг, теретана, детски клуб и детски услуги, шах, пикадо, конференциска сала (до 60 места), анимација за возрасни со група мултилингвистички аниматори
*со доплата – Доктор, масажа, сауна, чадори и лежалки на плажа, сеф (на рецепција)
*бесплатни услуги – теретана, интернет на јавни површини, пешкири на плажа (со депозит), интернет во соба
Соби – Клима, сателитски ТВ, телефон, бесплатен интернет, сет за капење, фен, балкон.
Doubles LV (~ 18 sq.m), Doubles Executive LV (~ 20 sq.m), Doubles Superior LV (~ 25 sq.m), Doubles Superior BunkBed 4 LV (~ 25 sq.m), Family Rooms Executive LV (~ 28-45 sq.m), 4 Junior Suites SV (~ 40-45 sq.m)
Плажа – На 800 м. се наоѓа песочно шљункаста плажа на хотелот.

Проверете актуелни цени и капацитет​