Ikos Oceania Nea Moudania Halkidiki

Share on facebook
IKOS OCEANIA 5*
Луксузен хотел распослан на 15 хектари зелено земјиште со приватна плажа долга 350 метри, се состои од 1 главна зграда и 5 дополнителни згради. Хотелот се одликува со висок стандард на услуга, забава, стилски дизајн на сите соби, модерен спа-центар.
Вести! Рангиран во “Top All Inclusive Resorts” од страна на Tripadvisor, Икос Океанија е на третото место во светот во 2018 година . Рејтингот на ресортот се искачи за 3 позиции повисоко, во 2017 година беше рангиран на шестото место во светот …
Ведрина, задоволство и релаксација со најблиските. Пријатна и луксузна околина, постојана грижа за вас. Ова е концепт за бесконечен животен стил на Ikos Resorts.
Концептот „Икос бесконечен животен стил“ е идентичен во сите хотели на „Икос одморалишта“ и е гаранција дека во кој било од хотелите гостите ќе уживаат во истото високо и исклучително ниво на услуга, ексклузивни услуги, внимание и грижа.
Локација: На Полуостровот Касандра, на 2 км од центарот на местото Неа Муданија (15 мин пешачење)
Хотелски услуги:  3 конференциски сали (капацитет од 60 до 350 лица) со техничка опрема за конференции и специјални настани. Интернет, Детскиот клуб Херос е отворен во текот на целата сезона, 7 дена во неделата. MINI КЛУБ – За деца од 4 до 12 години, (10:00 – 13:00 часот, 13:00 – 15:00 часот, 15:00 – 18:00 часот). Тинејџерски клуб од 12 до 17 години, само во висока сезона. 5 ресторани: ПОСЕИ (главен ресторан) – медитеранска кујна, „вклучена“; ФРЕСКО (италијански a la carte ресторан, отворен за вечера); ANAYA (азиски a la carte ресторан, отворен за вечера), OUZO – (грчки a la carte ресторан, отворен за појадок, ручек, вечера); PROVENCE (француски a la carte ресторан, отворен за појадок, ручек, вечера). 4 базени: загреан базен на слатководна лагуна (900 м2) со посебна површина за деца (200 м2) и мали деца (10 м2), „Тивок“ загреан бесконечен базен со свежа вода – само за возрасни (300 м2), загреан надворешен и затворен базен во Спа Центар за гости над 16 години, ексклузивен загреан базен за гости кои престојуваат под концептот „Делукс колекција“. Фризер (со доплата), масажа (со доплата), сауна (бесплатно), бања (со доплата), турска бања (бесплатно),
Услуга: концептот на IKOS INFINITE LIFESTYLE (All Inclusive – Infinite Lifestyle.)
Во собите: бања и туш, огледало, бањарки и папучи, фен, плазма ТВ, сателитска ТВ (руски и музички канали), ЦД / ДВД плеер, бесплатен Wi-Fi, телефон со директно бирање, климатизација, електронски сеф, минибар (пополнет секој ден), простории за правење чај или кафе, кафе машина, котел. Вечерна подготовка на просторијата за спиење.
Плажа:  Приватна песочна плажа со должина од 350 метри. Бесплатни лежалки, чадори и пешкири на плажа. Можно е да нарачате храна и пијалоци на вашата лежалка (бесплатно).

Проверете актуелни цени и капацитет​