Eagles Palace Hotel Ouranoupolis Halkidiki

Share on facebook
Луксузен хотел опкружен со зеленило. Песочна плажа. Хотел ја има категоријата “Deluxe” и член е на меѓународна организација Small Luxury Hotels Of The World. Голем избор на комфорни соби,4 ресторани, 4 бара, вински подрум, мала црвка, базен, продавници, детски клуб, Спа центар… Идеален избор за комфорен фамилијарен одмор.
Локација: Полуостров Атос, 4 km od Уранополис,110 km од аеродромот “Makedonia” во Солун, 125 km од Солун
Хотелот располага со 157 соби со елегантен дизајн, централен клима уред ( во бунгаловите индивидуален), директна телефонска линија, сателитска ТВ, купатило, фен, балкон/тераса
Хотелски содржини: 24 часа рецепција, лифт, внатрешен и надворешен базен, детски базен, паркинг, ресторан,бар покрај базен,  конференциски услуги, соба за игри, 24 часа room service, тениски терен, одбојка на плажа, пикадо, …
*Со доплата: доктор на повик, џакузи, сауна, Спа, салон за убавина, фризер/бербер, сеф, wifi интернет на јавните површини
Услуга: ноќевање со појадок / полупансион
Хотелот се наоѓа на плажа

Проверете актуелни цени и капацитет