Blue Lagoon Princess Kalives Halkidiki

Share on facebook
Нов луксузен хотел на песочна приватна плажа. Модерен стил, широк избор на удобни соби. Прва класа услуга. 
Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, 500м од центарот на местото Каливес, 5км од местото Геракини.
Хотелски услуги: паркинг, интернет (на јавни површини), амфитеатар (затворен и отворен), спа, мини маркет, внатрешен базен (загреван во мај и октомври), 3 надворешни базени, детски базен, детско игралиште, детски клуб, 3 ресторани, 5 барови, аеробик, одбојка на плажа, кошарка, пинг-понг, анимации (дневни анимации, 6 пати неделно), шоу и жива музика (неколку пати неделно).
*со доплата: хемиско перење на облека, тенис.
Услуга: ALL.
Тип на соби: вкупно 286 соби. Singles, Τwin Rooms GV / SV (~ 30 sq.m), Τwin Rooms SV / Jacuzzi (~ 30 sq.m), Family Rooms BunkBed (~ 37 sq.m), Family Rooms BunkBed SV (~ 30-40 sq. m), Family Rooms BunkBed Sharing Pool (~ 30-40 sq.m), Junior Suites (~ 45 sq.m), Junior Suites Sharing Pool (~ 45 sq.m), Junior Suites Private Pool (~ 45 sq.m) ), Suites (~ 57 sq.m), Suites Sharing Pool (~ 57 sq.m), Suites Private Pool (~ 57 sq.m), Suites Deluxe Private Pool (~ 66-72 sq.m). Собите се опремени со клима уред, интернет (бесплатно), сеф (бесплатно), мини фрижидер, сет за кафе/чај, машина за кафе, ТВ, телефон, фен, балкон/тераса.
Плажа: на 50м, песочна, бесплатни лежалки и чадори (чадорите се бесплатни, а тендите со доплата) и бесплатни пешкири.

Проверете актуелни цени и капацитет