ВИЛА АЛВИН - САРАНДА - ИТ

Share on facebook

Вила Алвин – Саранда

Саранда е град во Jужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското Море. Претставува еден од најважните туристички центри, исполнет е со голем број кафулиња, ресторани, продавнички, сувенирници.

Вила Алвин е лоцирана во Саранда, на само неколку чекори од главната градската плажа тука и на 20 мин пешачење до градското шеталиште.

Во вилата има бесплатен интернет и сопствен бесплатен паркинг.

Вилата располага со апартмани опремени со: целосно средена кујна, ТВ, посебно купатило и балкон со поглед на море, планина или пак со поглед кон градот.

 1. Во вилата се дозволени миленичиња.
  1. ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2022 ВИЛА АЛВИН – САРАНДА

  Термин

  04.06-11.06

  11.06-18.06

  18.06-25.06

  25.06-02.07

  02.07-09.07

  09.07-16.07

  16.07-23.07

  23.07-30.07

  30.07-06.08

  06.08-13.08

  13.08-20.08

  20.08-27.08

  27.08-03.09

  03.09-10.09

  10.09-17.09

  17.09-24.09

  24.09-01.10

  Ноќевања

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  7

  1/2

  139

  169

  189

  219

  259

  289

  319

  319

  319

  319

  319

  279

  259

  209

  189

  169

  159

  1/3

  149

  189

  209

  239

  279

  309

  349

  349

  349

  349

  349

  299

  269

  229

  209

  189

  169

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!
ЦЕНИТЕ ОБЕЛЕЖАНИ СО ЦРВЕНА БОЈА СЕ ПРОМО И НЕ ПОДЛЕЖАТ НА ПОПУСТ!
20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 28.02.2022 (ВО ЦЕНОВНИК НЕ Е ПРЕСМЕТАН ПОПУСТОТ)

НАПОМЕНА:
– Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во табелата во 22:00 ч.
– Поаѓање од Саранда во 14:30 ч.
– Пристигнувањето во Скопје е предвидено околу полноќ
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
–  За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА – АЛБАНИЈА

ПОАЃАЊА ОД:

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:

ЦЕНА ЗА ПОВРАТЕН БИЛЕТ

ЦЕНА ЗА БИЛЕТ ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ

Скопје (Дрводекор)

22:00h

50€

40€

Росоман (Црна Река-Сирково – Трансфер до Скопје)

20:15h

55€

45€

Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје)

21:00h

55€

45€

Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје)

21:00h

55€

45€

Тетово (попатно)

22:45h

50€

40€

Гостивар (попатно – Бунар Петрол) 

23:00h

50€

40€

Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol)

23:45h

50€

40€

Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол)

00:45h

50€

40€

Струга (кружен тек – кај Нептун)

01:00h

50€

40€

      Поаѓање од Скопје секој петок во 22:00h

      Враќање од Ксамил (автобуска постојка кај Тирана Банка) секоја сабота во 14:00h

      Враќање од Саранда (спроти Хотел Бутринти) секоја сабота во 14:30h

      Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

      За деца (02-11.99 год.) се одбива 10 од цената за возрасен

      Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

      Пикник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%, или промена на цената на горивото

      Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

      Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

      Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОПШТИ УСЛОВИ:

– За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
– Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)

– Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна

– Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)

– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата

– За хигиената на собите се грижат гостите

– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот

– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта

– Се патува преку граничниот премин Ќафасан

– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ПИКНИК ТРАВЕЛ.

ЛОКАЦИЈА