Шпанија Лето 2022 - 13дена

Share on facebook

Пакет аранжман со АВТОБУС                         

Термини: 10 Јуни , 01 Јули, 24 Август, 08 Септември 2022                        

ПРОГРАМА:

ден  СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА:

Состанок на групата во 12.00ч.  Поаѓање во 12.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

ден  ВЕНЕЦИЈА – ВЕНЕТО Регија:

Пристигнување во утринските часови. Со брод одиме во островската Венеција. Разгледување на градот: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Кулата часовник, мостот на воздишки, мостот Риалто, Каналот Гранде. Прошетка низ тесните и живописни улички со безброј мостови над каналите низ кои пловат легендарните гондоли. Слободно време за индивидуални прошетки.

Со брод се враќаме кон пристаништето Пунта Сабиони од каде со автобус одиме до хотелот. Сместување во хотел. Ноќевање.

ден  ВЕНЕТО – ВЕРОНА – ЛОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Патувањето продолжува кон Верона. Прошетка низ центарот на стариод град Верона: плоштадите Бра и Ербе, Дел Сињории, старата тврдина и нејзиниот познат мост, Арената. Прошетка низ пешачката улица Мазини, Куќата на Јулија, куќата на Ромео, црквата Санта Марија. Слободно време за индивидуални прошетки. Патувањето кон Шпанија продолжува во вечерните часови. Се патува покрај Пиаченца, Генова, Вентимиља, Ница, Монпелие, Перпињан, Гирона. Ноќно возење.

4– 10 ден  ЛОРЕТ ДЕ МАР

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч.Слободно попладне.

Престој на база 6  ноќевања со појадок или 6 полупансиони.

За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: BARCELONA PANORAMICA, COSTA BRAVA TOUR, PORT AVENTURA – забавниот парк, BARCELONA BY NIGHT & DISCO OPIUM, AQUARIUM, NOU CAMP, FIGUERAS – MUSEUM DALI,FLAMENCO SHOW, дискотеки во Љорет де Мар…

 

10 ден  ЛОРЕТ ДЕ МАР – АЗУРЕН БРЕГ

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден за одмор, прошетки и индивидуални активности! Во вечерните часови поаѓање за Азурен брег. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.

 

11 ден   АЗУРЕН БРЕГ : Кан – Ез – Монако и Монте Карло – Ница

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Престојот на Азурниот брег го започнуваме со посета на Кан,  – познат по својата Кроасета, филмската палата, луксузните хотели, стариот град Сике со својата тврдина и готска црква. Продолжуваме кон Монако Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички… со автобус  продолжуваме кон Монте Карло покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула  Пристигнуваме во МОНТЕ КАРЛО  за да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина.  Се упатуваме кон Ница со попатна посета на најпознатата фабрика за производство на Француски парфеми ФРАГОНАРД во Ез. Можност да купите парфеми по фабрички цени. Во попладневните часови сместување во хотел. Слободно попладне. Ве носиме на вечерна  прошетка низ Ница: Авенијата  Жан Медисен, плоштадот Масена, старата Кралска Опера, куќата каде престојувал Наполеон, палатата Ласкарнис. Ноќевање.

12ден АЗУРЕН БРЕГ – СЕНТ ТРОПЕ:

Појадок. По појадокот го ставаме багажот во автобус. Слободен ден за индивидуални прошетки.

Ние ви предлагаме прекрасен целодневен излет до најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и познати кафиќи (Senequer) каде вообичаено се пие утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Предлагаме да ја посетите познатата песочна плажа Pamplona на Сент Тропе со многу Beach барови. Слободно време за капење во тиркизното море.

АЗУРЕН БРЕГ – СКОПЈЕ: Во вечерните часови, поаѓање кон Скопје. Се патува покрај Генова, Верона, Љубљана, Белград со попатни паузи за одмор.

13. ДЕН. СКОПЈЕ:  Пристигнување во вечерните часови.

 

ЦЕНА:  Според дадената табела

Цената  на аранжманот вклучува:

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео

 • 6 Ноќевања со појадок или 6 Полупансиона според табелата во одбран хотел во Лорет де Мар
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3* на Азурен брег (Ница/Кан)
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3*во регија Венето
 • Посета на Верона
 • Разглред на Ница

• Сместување во дво/тро/четворокреветни соби, според табелата

• Организација и туристички придружник на патувањето

 

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

 • Задолжително патничко осигурување420 денари (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели  на Азурниот брег и Италија (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели  Шпанија0,75 €/ден хотел со 3* / 1,25 €/ден хотел со 4* (се плаќа на лице место)
 • Девизен дел, сервис на локалната Шпанска агенција: 25  по лице ( се плаќа на водичот на групата )
 • Посета на Монако и Монте карло 20

• Доплата за еднокреветна соба: 50% плус од цената, (задолжителна резервација и плаќање во агенција).

 • Факултативни излети и влезници според програмата. Информации во агенција.

 

     ALEGRIA FENALS MAR
Јуни Јули Јули Август СЕПТЕМВРИ
3* Superior 10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 409 475 579 479 399*/ 479
Трето лице во 1/2+1 соба НП 395 455 499 469 389*/ 459
1-во дете 2-12 г. НП 329 359 419 389 359*/ 419
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:35, деца:20
           ПРОМО: ГРАТИС Полупансион во Шпанија за термин 08.09. за уплати до 15.07.
        ALEGRIA
Јуни Јули Јули Август СЕПТЕМВРИ
        SUN VILLAGE  4* 10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 439 509 549*/599 499 459*/ 499
Трето лице во 1/2+1 соба НП 425 489 489*/539 489 439*/ 479
1-во дете 2-12 г. НП 355 385 399*/429 399 379*/ 399
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 355 385 399*/429 399 379*/ 399
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни: 50, деца: 25
           ПРОМО: ГРАТИС Полупансион во Шпанија за термин 08.09. за уплати до 15.07.
                              НАПОМЕНА : Цените со ( * ) за 08.09.2022, важат за уплaти до 15.07.2022
     VILLA GARBI 3* Јуни Јули Јули Август  Септември
10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 439 525 539 489 419
Трето/Четврто, лице во 1/3-4 НП 429 515 499 479 399
1-во дете 5-12 г. НП 389 455 459 425 365
2-ро дете 5-12 г. НП 339 385 389 365 325
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:35, деца:20
     COPACABANA 3* Јуни Јули Јули Август  Септември
10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 499 599 599 499 399
Трето лице во 1/2+1 соба НП 479 569 569 479 379
1-во дете 2-12 г. НП 269 269 269 269 269
2-ро дете 2-12 г. НП 369 419 419 369 329
           Доплати: 6 Полупансиона: возрасни 45, 2 ро дете: 25, прво дете free
    GRAND DON JUAN Јуни Јули Јули Август  Септември
       RESORT  4* 10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 449 519 559 549 439
Трето лице во 1/2+1 соба НП 429 499 525 535 430
1-во дете 2-12 г. НП 345 375 399 395 340
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 345 375 399 395 340
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:50, деца:25
   MARIA DEL MAR 4* Јуни Јули Јули Август  Септември
10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 479 595 599 585 510
Трето лице во 1/2+1 соба НП 459 579 559 569 495
1-во дете 2-13 г. НП 269 269 269 269 269
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:40, 1во дете:FREE
     PLAZA PARIS 4* Јуни Јули Јули Август  Септември
10 1 15 24 8
по лице во 1/2 соба НП 489 589 599 489 469
Трето лице во 1/2+1 соба НП 459 555 499 459 444
1-во дете 2-12 г. НП 365 415 429 365 355
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 365 415 429 365 355
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни: 60, деца:30

 

 

 

ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО СЕКОЈА СМЕНА !

 

НАПОМЕНИ:

 

 • Задолжителна АКОНТАЦИЈА при пријавување: 30%од вредноста на аранжманот.
 • Останатиот износ се плаќа најдоцна 14 ден пред поаѓање.
 • Плаќање во денарска противвредност 1 (евро) = 62 денари
 • За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица
 • Патниците се должни да поседуваат БИОМЕТРИСКИ ПАСОШ со рок на траење од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната
 • КОВИД 19 Протокол: Агенцијата континуирано ги следи протоколите за влез во земјите од програмата. За истите ги известува сите заитересирани патници.
 • НП – Ноќевање со појадок
 • Полупансион – (појадок + вечера)

 

       Пријатен летен одмор Ви посакува екипата на ПИКНИК ТРАВЕЛ Скопје.